نتیجه صلوات بر حضرت زهرا سلام الله علیها چیست؟
تاریخ انتشار : جمعه ۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۷
Share/Save/Bookmark
 
نتیجه صلوات بر حضرت زهرا سلام الله علیها چیست؟
وب سایت «مدینه فاضله» نوشت:

رسوالله(ص): یا فاطمهُ مَن صلیٰ علیکِ غفرالله لهُ و الحقهُ بی حیثُ کنتُ فی الجنه.
(بحارالانوار-جلد۴۳-صفحه۵۵)

رسول خدا(ص) فرمود: یافاطمه کسیکه بر تو صلوات بفرست خداوند(گناهان) اورا می بخشد و در بهشت همنشین من می کند.

 

توضیح: صلوات را ما اکثرا درود و سلام ترجمه میکنیم که این به جهت محدودیت زبان فارسی است و ترجمه دقیق تر صلوات توجه است ، یعنی زمانی که ما به پیامبر صلوات می فرستیم ، توجه خدا را برای ایشان می خواهیم.

یکی از امتیازاتی که شامل شخصی که بر دختر پیغمبر صلوات فرستد می شود این است که خداوند گناهانش را می آمرزد. ما گناه می کنیم، خطا می کنیم، در برابر خدا معصیتش را انجام می دهیم ولی پیامبر بشارت دادند که با توجه به حضرت زهرا گناهانمان بخشیده می شود و دیگر اینکه در بهشت همنشین و همسفره پیامبر است ، بهشت درجات دارد و بعضی افراد سالی یک بار، بعضی ماهی یک بار و عده کمی هستند که همنشین پیامبر باشند و به چنین مقامی برسند پس این جایگاه، جایگاه کمی نیست.

 

این حدیث دو بشارت و نوید برای ما داشت حضرت زهرا چه شخصیتی است که خداوند به پیامبرش با عظمتی که دارد دستور می دهد که در برابر فاطمه به تعظیم بایست و بر او سلام کن یعنی هر روز بر ایشان توجه کن ؛ در روایات داریم که پس از نزول آیه تطهیر، پیامبر هر روز در برابر درب خانه حضرت زهرا سلام ا علیها می ایستادند و با صدای بلند به ایشان سلام می کردند و همین حد کفایت می کند چراکه در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

حال ببینیم در طول تاریخ با این یگانه دخت نبی، با این گل خلقت، با بانویی با این شئون چطور برخورد شده است؟ حضرت زهرایی که سراسر لطف هست و مهربانی؛ حضرت زهرایی که در اواخر عمر شریف خود، گناهکاران امت پدرشان را هم از یاد نبرده برای آمرزش و غفران آن ها دعا می کنند.

 

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَه وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

کد مطلب: 20044