۶
 
همه با هم:
موج وبلاگی " بسیج انقلابی و خدمتگزار‌"
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۳
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش همه باهم، مرجع وبلاگ نویسان سیستان و بلوچستان موج وبلاگی به مناسبت هفته بسیج برگزار می‌کند، این موج با عنوان " بسیج انقلابی و خدمتگزار" از تاریخ 30 آبان لغایت 5 آذر سال جاری برگزار میشود.علاقه مندان میتوانند آثار خود را در محور های:
بسیج و اقتصاد مقاومتی، بسیج و علم، بسیج و استکبار ستیزی، بسیج و شهادت، بسیج و امنیت پایدار، بسیج و فرهنگ، بسیج و جهاد، بسیج و بصیرت، در قالب های یادداشت، دل نوشته، عکس نوشته و پوستر، اینفوگرافیک، مقاله و کلیپ تولید و به آدرس info@baham91.ir ویا در قسمت نظرات این خبر ارسال نمایید.
کد مطلب: 21570
 


 
مدیر وبلاگ جنگ نرم
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۰۹:۵۶:۱۳
بسیجی یعنی علی که تمام وجودش وقف اسلام بود.
http://jnarm.blogfa.com/post/359 (1977)
 
مدیر وبلاگ جنگ نرم
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۰۹:۵۶:۴۲
قالب وبلاگی با موضوع بسیج
http://jnarm.blogfa.com/post/360 (1978)
 
ابراهیم معصومی(مدیر وبلاگ جنگ نرم )
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۶:۵۸
http://jnarm.blogfa.com/post/367
اینفوگرافی زیبا با موضوع بسیج (1979)
 
مدیر وبلاگ جنگ نرم
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۴:۴۴:۴۰
http://www.jnarm.blogfa.com/post/359
http://www.jnarm.blogfa.com/post/367 (1980)
 
جوان ایرانشهر/پهره
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۹:۴۴:۴۲
با سلام
آدرس لینک موج وبلاگی سایت شما در وبلاگ مرجع ایرانشهر
http://iranshahrpahreh.blog.ir/1395/09/04/%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87%20%D8%A2%D8%B1%D8%B2%D9%88%DB%8C%20%D8%B4%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%AA%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%87%D8%B1%20%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%AC%DB%8C (1981)
 
مریم شهرکی
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۶ ۰۸:۲۴:۴۹
هر دانایی بصیرت به حساب نمی آید، بلکه دانایی همراه با باور و ایمان بصیرت است؛ از این رو بصیرت موجب هدایت و حرکت است. در حالی که علم همواره مقرون باور قلبی نبوده و در نتیجه لزوماً عمل را به دنبال ندارد. برای نمونه خیلی از مردم می دانند سیگار برای انسان زیان بار است؛ ولی به دلیل اینکه به مضرّات آن باور ندارند از آن استفاده می کنند؛ حتّی برخی از پزشکان به انواع مواد مخدّر معتاد می باشند. تقریباً هر انسان الهی می داند روزی این جهان را ترک و به عالم برزخ و حساب سفر خواهد کرد و در آنجا یکایک اعمالش مورد ارزیابی قرار گرفته و جزا و پاداش بدان تعلق می گیرد؛ اما از آنجایی که این بینش در بسیاری از مردم از ساحت ذهن به ساحت قلب رسوخ نکرده و به ایمان باطنی تبدیل نگردیده، موجب تقوی و پرهیزگاری آنها نمی شود.
ولی علم مقرون با اعتقاد قلبی مایه حرکت و عمل است و از این روست که بصیرت موجب هدایت بوده، و انسان را از غلفت بیدار می کند. انسان بصیر به کمک این قوه از خطر گمراهی و فریب خوردن در امور و موضعگیری غافلانه و حساب نشده در امان است. بصیرت مانند سپری است که در هنگامه فتنه ها و مواقف خطرناک انسان را مصون و محفوظ نگه می دارد. شاید از این روست که «زره و لباس محافظ جنگی» را «بصیرت» نامیده اند ؛ چون انسان را از شمشیرها و ضربه های نابهنگام و غافلانه حفظ می کند.
ﺍﮔﺮ ﺍﻋﻠﻢ ﻋﻠﻤﺎ ﻫﻢ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻭ ﺯﻣﺎﻧﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﻧﺸﻨﺎﺳﻴﺪ ﻭ ﻧﺪﺍﻧﻴﺪ ﺗﺮﻓﻨﺪﻫﺎﻱ ﺍﺳﺘﻜﺒﺎﺭ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻣﺸﻜﻼ‌ﺕ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﭼﻴﺴﺖ، ﻧﻤﻲ‌ﺗﻮﺍﻧﻴﺪ ﺑﺮﺍﻱ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﺳﻼ‌ﻣﻲ‌ﺗﺎﻥ ﻣﻔﻴﺪ ﻭﺍﻗﻊ ﺷﻮﻳﺪ.»ﺍﻳﻦ ﮔﻮﺷﻪ‌ﺍﻱ ﺍﺯ ﺑﻴﺎﻧﺎﺕ ﺭﻫﺒﺮ ﻣﻌﻈﻢ ﺍﻧﻘﻼ‌ﺏ ﺩﺭ ﺑﺎﺏ ﺍﻫﻤﻴﺖ ﺑﺼﻴﺮﺕ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺍﻳﺸﺎﻥ ﺑﺎﺭﻫﺎ ﻭ ﺑﺎﺭﻫﺎ ﺑﺮ ﺁﻥ ﺗﻜﻴﻪ ﻭ ﺗﺎﻛﻴﺪ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ؛ ﭼﺮﺍ ﻛﻪ ﺑﺼﻴﺮﺕ ﻭ ﻋﻠﻢ ﺑﻪ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺮﺍﻱ ﻫﺮ ﻛﺲ ﺑﻮﻳﮋﻩ ﻳﻚ ﻋﺎﻟﻢ ﻻ‌ﺯﻡ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﻲ‌ﺁﮔﺎﻫﻲ ﻋﻠﻤﺎ ﺑﻪ ﺣﻘﺎﻳﻖ ﺟﺮﻳﺎﻧﺎﺕ ﺟﻬﺎﻥ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺗﺸﻴﻊ ﺑﺨﺼﻮﺹ ﺩﺭ 200 ﺳﺎﻝ ﺍﺧﻴﺮ ﻣﺸﻜﻼ‌ﺕ ﺑﺰﺭﮔﻲ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﻭ ﺿﺮﺑﻪ ﺳﻨﮕﻴﻨﻲ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﻧﺎﺣﻴﻪ ﻭﺍﺭﺩ ﻛﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ.
فرمانده ی کل قوا، معیار بسیج و چراغ راهنمای او در حرکت ها و اقدامات انقلابی اش را بصیرت میداند

بصیرت و بسیج از منظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

فرمانده ی کل قوا، معیار بسیج و چراغ راهنمای او در حرکت ها و اقدامات انقلابی اش را بصیرت میداند.

« بعضی ها تصور کردند بسیج منحصر است در همین تعداد گردان های بسیجی یا سازمان نظامی بسیجی ـ اینها البته جزوء بهترین بسیجی ها هستند ـ اما بسیج فقط این نیست؛ بسیج گسترده است، در همه ی عرصه ها.بسیج حضور دارد؛یک حضور فراگیر و مقتدر و تمام نشدنی.»

« معیار بسیج، بصیرت است و ایمان. ایمان از دل او می جوشد، او را به کار وادار می کند، بصیرت هم به او تفهیم می کند که چگونه حرکت کند،معیارها را چگونه تشخیص بدهد، راه را چگونه طی کند، این معنای بسیجی است.

جوانان عزیز! بسیجیان عزیز! هر جای کشور که هستید، این بصیرت را روز به روز زیاد کنید. نگذارید بعضی از نیازهای مادی و مسائل کوچک، جلوی بصیرت ها را بگیرد. بصیرتتان را حفظ کنید و دشمنتان را بشناسید.» (1982)