زاهدان بلاگ نوشت:
ترفند جدید غربی ها در ترویج بی حجابی/ از عرضه مانتوهای چشمک زن تا چادرهای دانشجویی
یادداشت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۹
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش همه با هم به نقل از وبلاگ زاهدان بلاگ، در پی غفلت برخی مسئولان فرهنگی پس از عرضه مانتوهای بدون دکمه و جلوباز اینبار نوبت به مانتوهای چشمک زن باربی رسید تا زمینه گسترش بی حجابی بیش از پیش در بین برخی بانوان جامعه استارت بخورد.
زاهدان بلاگ نوشت: رعایت حجاب و عفاف از جمله دستورات دینی در دین مبین اسلام بشمار می آید که هم عاملی برای درامان ماندن بانوان جامعه از گزند نامحرمان است و هم عاملی برای حفظ هویت اسلامی.
از اینرو حجاب به معنای پوشش بیرونی وعفاف هم پوشش درونی می باشد که با رعایت این دو مقوله افراد علاوه بر اینکه احساس آرامش و امنیت دارند همچون گوهری نایاب در دل صدف هستند که دستیابی به آنها سخت و ناممکن است.
علی ای حال در چندسال اخیر دشمن که راهی برای تخریب عفاف، حجاب و پاکدامنی بانوان ایرانی نداشت با ترویج شبکه های ماهواره ای و الگوهای مد اقدام به ترویج سبک های غربی برای گسترش بی حجابی در جامعه کرده است تا از این طریق علاوه بر فروپاشی کانون خانواده و از بین بردن عفت و قداست بانوان پایه هی نظام را خدشه دار کند.
بگونه ای که بکار بردن این ضرب المثل که "هردم از این باغ وری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد" بیان کننده این موضوع است که عرضه پوشاک های زننده در ویترین مغازه ها نه تنها در شان جامعه اسلامی نیست بلکه روز به روز تنوع آنها گسترش یافته بگونه ای که پس از مانتوهای جلو باز و بدون دکمه یا مانتوهایی با تکه دوزی چفیه ای اینبار نوبت به مانتوهایی با طرح های انیمیشن های موبایل، روزنامه ای یا عروسک های چشمک زن باربی رسیده که بر تن زنان و دختران ایرانی عرض اندام می کند. ترفندهای جدید غربی ها برای گسترش بی حجابی و از بین بردن قداست زن ایرانی به این مقوله بسنده نکرد و امروز در بازار چادر فروش ها هم شاهد عرضه چادرهایی در قالب مانتو هستیم که فقط اسم چادر را یدک می کشد این چادرها از عربی و دانشجویی گرفته تا طرح های شنلی و کلاه دار که همه تنگ و زننده بوده و نمی توان از آنها بعنوان پوشش برتر استفاده کرد.
استفاده بانوان از چنین پوشاکی نه تنها نشان از بی غیرتی مردان دارد بلکه عامل فروپاشی و آسیب رساندن به بنیان خانواده نیز می شود که در این امر باید گفت عدم برخورد مسئولان فرهنگی با طراحان و تولید کنندگان اینگونه پوشاک عاملی در گسترش و ترویج فرهنگ غرب و از طرفی الگوگیری نادرست جوانان از مانکن های پشت ویترین مغازه ها شده است که می طلبد توجه بیشتری در این خصوص از طریق مسئولان فرهنگی در جامعه اعمال شود چرا که دشمن از هر ترفندی برای فروپاشی نظام استفاده می کند تا به اهداف شوم خود نائل آید.
کد مطلب: 21425
مرجع : وبلاگ زاهدان بلاگ