خروج زائران از مرز بدون ویزا و گذرنامه معتبر در اربعین امسال امکان پذیر نخواهد بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش همه با هم به نقل از تی نیوز، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به تاکید دولت عراق و ضرورت رعایت قوانین از سوی نیروی انتظامی، در اربعین امسال نیز بدون ویزا و گذرنامه معتبر امکان خروج زائران از مرز وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سردار حسین اشتری چهارشنبه شب در حاشیه دیدار با مراجع عظام تقلید در گفت وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: ما باید قوانین خود را در زمینه حضور زائران در مراسم اربعین حسینی رعایت کنیم و هر توافقی را که با دولت عراق رسیدیم را نیز عملیاتی می کنیم و مسئولان عراقی نیز طبق سنوات گذشته، بر ارائه ویزا تاکید دارند.
وی ادامه داد: مردم از ابتدا باید به فکر تهیه ویزا باشند و کسانی که مدارک نداشته باشند بازگردانده خواهند شد.
اشتری خاطرنشان کرد: هم اکنون وضعیت صدور گذرنامه بسیار خوب است و دفترهای صدور گذرنامه به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به مردم هستند و در چند روز قبل از اربعین نیز شیفت های خود را بیشتر وساعت کار را افزایش خواهیم داد.
وی به مردم توصیه کرد: تهیه ویزا و گذرنامه را برای روزهای پایانی نگذارند و از اکنون به فکر تهیه مدارک خود باشند و در سایت حج و زیارت نیزثبت نام کنند و بدانند بدون ویزا دولت عراق اجازه خروج زائران از مرز را نمی دهد.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: امسال دو میلیون تن از مردم ما زائران اربعین حسینی هستند و امنیت آنها در بین راه، در جاده ها و تسهیل در تردد رفت و برگشت بر عهده نیروی انتظامی است و با تجربه خوبی که از گذشته داریم امسال میزبان مناسبی برای زائران هستیم.
اشتری در ارتباط با عزاداری های ماه محرم گفت: هماهنگی لازم بین نیروی انتظامی از کلانتری ها گرفته تا فرماندهان استان ها و شهرستان ها، صورت گرفته و امید است مراسم عزاداری محرم، بدون کوچترین مشکل برگزار شود.
کد مطلب: 21515
مرجع : خبرگزاری حج