شاخصه ‏های اسلام آمريکايی از ديدگاه امام خمينی
آقا نوشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۵
Share/Save/Bookmark
 
شاخصه ‏های اسلام آمريکايی از ديدگاه امام خمينی
وبلاگ "شخصی ناصر رومیانی"نوشت:

وهابيت، مرکز انتشار اسلام آمريکايي

مگر مسلمانان نمي بينند که امروز مراکز وهابيت در جهان به کانون‏هاي فتنه و جاسوسي تبديل شدند که از يک طرف اسلام اشرافيت، اسلام ابوسفيان، اسلام ملاّهاي کثيف درباري، اسلام مقدس نماهاي بي شعور حوزه‏هاي علمي و دانشگاهي، اسلام نکبت و ذلت، اسلام پول و زور، اسلام فريب و سازش و اسارت، اسلام حاکميت سرمايه و سرمايه داران بر مظلومين و پابرهنه ‏ها و در يک کلمه، اسلام آمريکايي را ترويج مي‏ کنند و از طرف ديگر سر بر آستان سرور خويش، آمريکاي جهان‏ خوار مي‏ گذارند.

اسلام تشريفاتي 

                     
آنهايي كه در خانه ‏هاي مجلل, راحت و بي‏ درد آرميده‏ اند و فارغ از همه رنج‏ ها و مصيبت‏ هاي جان فرساي ستون محكم انقلاب و پابرهنه ‏هاي محروم، تنها ناظر حوادث بوده اند و حتي از دور هم دستي بر آتش نگرفته ‏اند، نبايد به مسئوليت ‏هاي كليدي تكيه كنند كه اگر به آن جا راه پيدا كنند، چه بسا انقلاب را يك شبه بفروشند و حاصل همه زحمات ملت را بر باد دهند.

اسلام بي‏ تفاوت در مقابل ظلم

اسلامي وجود دارد که با اسلام ناب در تعارض است و با توجه به آن که آمريکا مهم‏ترين منشأ فساد در عصر حاضر است، چنين اسلامي مخالف با منافع آنها نيست.

از اين رو، با توسّل به چنين اسلامي، نمي توان حق مظلومي را از اين ظالمان گرفت و از آن جا که کساني به سراغ چنين اسلامي مي‏ روند که منفعت شخصي و رفاه فردي را بر مصلحت دين و ملت ترجيح مي ‏دهند، با وجود اين، در صورت نشستن بر سرير حکومت جامعه اسلامي، با احساس کوچک‏ترين خطر، حاصل همه زحمات ملت را يک شبه بر باد مي‏دهند؛ چرا که آنها هرگز عمق راه طي شده را نديده اند.

اسلام بي ‏تفاوت در مقابل دست‏اندازي به حقوق مظلومان

ساير ممالك اسلامي هم مكلفند به اين كه آنهايي كه بر خلاف دستورات نبي اسلام ايجاد تشتت مي‏ كنند، آنها را بگيرند و بيرون كنند و از بين ببرند. چرا نشسته‏ايم ما؟ چرا مسلمين نشسته ‏اند ؟ چرا نهضت نمي‏ كنند؟ چرا قيام نمي كنند مسلمين بر ضد مستكبرين؟ چرا مستضعفين جهان قيام نمي كنند بر ضد مستكبرين ؟

سياه‏ هاي آمريكا ما را تأييد كردند؛ لكن دولت‏هاي اسلامي اكثراً تأييد نكردند. ملت‏ ها در هر جا بودند، ما را تأييد كردند، مسلمين ملت هاشان در هر جا بود، ما را تأييد كردند و اين دولت غاصب بعث را، بعث عراق را محكوم كردند؛ لكن دولت‏ها اين كار را نكردند. چه طور شده است دولت هارا ؟

چرا بايد تا آخر اينها تحت فشار ظلم ابر قدرت ‏ها تسليم بشوند ؟ چرا بايد افغانستان را آن طور كنند و مسلمين نشسته باشند ؟ چرا بايد ايران را اين طور كنند و مسلمين ساكت باشند ؟ نشسته اند كه يكي يكي اينها را از بين ببرند؛ نوبت بعدي بشود؟

اسلام سرمايه‏ داري 

فرياد برائت ما، فرياد دفاع از مكتب و نواميس و فرياد دفاع از منابع و ثروت‌ها و سرمايه‌ها، فرياد دردمندانه ملت‌هايي است كه خنجر كفر و نفاق، قلب آنان را دريده است.

فرياد برائت ما، فرياد فقر و تهي‌دستي گرسنگان و محرومان و پابرهنه‌هايي است كه حاصل عرق جبين و زحمات شبانه‌روزي آنان را زراندوزان و دزدان بين‌المللي به يغما برده‌اند و حريصانه از خون دل ملت‌هاي فقير و كشاورزان و كارگران... را از رسيدن كم‏ترين حقوق حَقّه خود، محروم نمودند.

پي‏ نوشت‏ ها:
1. صحيفه نور، ج20، ص334
2. همان، ج2، ص421
3. همان، جلد ۲۰، ص ۲۳۰
4. همان، ص 333-334
5. همان، جلد 13، ص 166- 167
6. همان، ج 20، ص 318

     گردآورنده:ناصر رومیانی   

انتهای پیام/

کد مطلب: 18812