ایران جوان بمان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۱
Share/Save/Bookmark
 
ایران جوان بمان
به گزارش همه با هم ،كتاب "ايران جوان بمان" به قلم استاد گرانقدر،محسن عباسی ولدی نوشته شده است،که در بخشهای مختلفی به بررسی معضل پیری در ایران می پردازد. به موضوع جمعيت ايران و لزوم جوان ماندن آن مي پردازد كه اين كتاب از مجموعه مباحث برنامه "پرسمان خانواده " كه روز هاي يك شنبه پخش مي شود تهيه و تنظيم شده است.

ن کتاب شامل بخش‌های متنوع و مفیدی است که در آن به بررسی چالش‌های جمعیتی و اثرات آن بر مسائل خانواده پرداخته شده است.

همچنین، این کارشناس خانواده در این کتاب با توجه به واقعیت‌های زندگی در جامعه امروزی و با طرح دیدگاه‌ها، پرسش‌ها و مسائلی که از سوی مخاطبین برنامه‌های رسانه‌ای پرطرفدار خود از جمله برنامه «پرسمان تربیتی خانواده» در رادیو معارف و برنامه «گلبرگ» در شبکه سه سیما مطرح شده، به بیان راهکارها و مشاوره‌هایی در زمینه آگاه‌سازی خانواده‌ها از مسائل اجتماعی-جمعیتی پیش‌رو پرداخته است.

نویسنده این کتاب ضمن استناد به آمارهای رسمی منتشر شده، به نقش پررنگ آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور اشاره کرده و ارائه آن به مخاطبان را در اقناع جامعه بسیار مفید و مؤثر دانسته است.

در بخش‌هایی از این کتاب آمده است: شعار «فرزند کمتر؛ زندگی بهتر» چه شد؟!؛ مگر شرایط امروز با دیروز تفاوت دارد؟؛ چرا باید از سالمندی جمعیت، نگران باشیم؟؛ آیا فکری برای اشتغال فرزندان آینده کرده‌اید؟؛ مشکلات اقتصادی و فرزندآوری؛ سنت‌های خدای مهربان و روزی انسان؛ پاسخ‌های عقلی و علمی، نه قرآنی و حدیثی!؛ آرمان‌گرایی بدون توجه به واقعیت‌ها، مساوی با توهم؛ افزایش جمعیت و کمبود منابع طبیعی؛ جایگاه فرزندآوری در اسلام؛ بچه‌های بیشتر، عبادت کمتر؛ ازدواج با خانواده‌ی پرجمعیت؛ زندگی آپارتمانی و بچه‌های زیاد؛ بالا رفتن سن ازدواج؛ و ...


این کتاب با قلم روانی نوشته شده است و نگارش شبهات مردم و پاسخ های منطقی مؤلف جذابیت این کتاب را دو چندان کرده است.

برای خرید این کتاب میتوانید به اینجا مراجعه نمائید
کد مطلب: 18253