قضیه فلسطین؛ کلید رمزآلود فرج!
سیاسی نوشت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۷
Share/Save/Bookmark
 
قضیه فلسطین؛ کلید رمزآلود فرج!

وبگاه "حذر" نوشت:

کودک کشی های فرعون گونه ی بازماندگان بنی اسرائیلِ تربیت شده ی اهرام مصر اگرچه سنگین است و غیرقابل تحمل ، یورش های جنایی این تیم نژادپرست به خانه های زنان تیم مظلوم فلسطینی ، هر چند سال یک بار و همزمان با جام های کذایی جهانی ، اگرچه یک ظلم بزرگ و یک فریب ناجوانمردانه است ، اما همه ی اینها ، همه ی «قضیه ی فلسطین» نیست!در واقع این ها از قضایای این روزهای فلسطین اند اما همه ی قضیه ی فلسطین این نیست.

قضیه ی فلسطین یک دعوای سرزمینی میان دو گروه و دو ملت و دو جغرافیا نیست که حالا کارش به جنگ و جنایت و کشتار کشیده و بخواهد با شعار های فانتزی و پلاکاردهای Stop Killing  متوقف شود.

راهپیمایی ها و به جوشش در آمدن احساسات و عواطف انسان ها در دنیا و فریاد های علیه جنگ نه اینکه بد باشد و نابجا ، که مطابق فطرت و طبیعت انسانی است ، اما نشانه اش به طور کامل بسمت هدف نیست و نمیداند باید کجا را بزند! نمیداند باید کجا را نشانه بگیرد ، چون درست نمیداند قضیه چیست!

که اگر می دانست ، منتظر کودک کشی ها و پاچه گیری های وحشیانه ی این سگ نحسِ نجس نمی ماند برای اعتراض و به خیابان آمدن! قضیه ، درک نشده تمام و کمال ، چرا که اگر صهیونیزمِ لانه کرده در سرزمین مقدس و چنبره زده بر دنیا ، هر از چندی هواپیمایی هم نفرستد بر سر کودکان و کشتار این چنینی ای هم نکند ، کسی معترض او نیست! نه راهپیمایی ای برگزار می شود ، نه کمپینی و نه هشتگ و پلاکاردی! تازه ، همه هم او را به رسمیت شناخته اند!این رفتار و این ادبیات نشان می دهد فهم نشده است «قضیه ی فلسطین»!

***

اما ادبیات آنانی که درک کرده اند «قضیه ی فلسطین» را ، فرق می کند با سایرین.

 «قضیه فلسطین کلید رمز آلود گشوده شدن درهای فرج به روی امت اسلامی است.»(*)

آنانی که فهم کرده اند مسئله را می دانند که مسئله ، مسئله ی یک دعوا و حتی یک خونریزی نیست! قضیه ، قضیه ی «فرج» است.فرج و رهایی و نجات برای امت اسلامی و برای جامعه ی انسانی.

ماجرا ، ماجرای یک نزاع تاریخی برای امروزِ آخرالزمان است. نزاع دو تفکر آرمانگرا برای پایان تاریخ!

نزاعی که در آن ، همین تجمع یهودِ کافر شده به دین موسی ، در سرزمین مقدس فلسطین ، با اهداف ایدئولوژیک آخرالزمانی ، خودش اصل دعوا و اصل قضیه است.حتی اگر کودکی هم کشته نشود و رگ های انسان دوستانه ی کسی هم متورم نشود!

اصل قضیه و اصل دعوا ، نزاع دو تفکر منجی گرا در این روزهای دنیاست که در جغرافیای فلسطین به هم رسیده اند!

از این طرف منجی و موعودی برای مسلمانان و نه فقط برای مسلمانان که برای موحدان و نه فقط برای نجات امت اسلامی که برای رهاییِ بشریت ، و از آن طرف ضدمنجی و موعودی ساختگی برای ایستادن مقابل منجی و موعودگرایان.

این است قضیه ی فلسطین و اگر این قضیه ، این چنین فهم شود ، آنگاه درک مسائل آن آسان تر خواهد بود.درک اینکه چرا جماعتی چند دهه است که در زبان و عمل حامی فلسطین و قضیه اش هستند و روز قدس ها تعریف کرده اند و نه فقط در واکنش به کودک کشی های صهیونیزم ، که در شرایط در ظاهر عادی و صلح! هم مرگ بر اسرائیل را فریاد میزنند.رهبران شان از لزوم محو شدن اسرائیل از صفحه ی روزگار سخن می گویند و مردمان شان مزد یک ماه روزه داری شان را در بالاگرفتن پلاکارهای مرگ بر اسرائیل در روز قدس طلب می کنند.

قضیه ی فلسطین اگر این چنین فهم شود ، آنگاه درک این مسئله آسان تر خواهد بود که چرا مهم تر از جنایات و کودک کشی های اسرائیل ، حمایت های حامیانِ آنها ، به اصطلاح جامعه ی جهانی ، است! درک جبهه ی تشکیل شده در دنیای آخرالزمان است که باورِ این جمله ی دبیرکل سازمان مثلاً ملل و یا سخنگوی رو سیاه کاخ سفید را آسان می کند که در اوج بی شرمی ها و جنایات اسرائیل بگویند «اسرائیل حق دارد از خودش دفاع کند»!

یا فلان کشور اروپایی حتی اجازه ی راهپیمایی ای ملایم و فانتزی علیه اسرائیل را به مردمش ندهد و یا تلوزیون آن یکی کشور اروپایی خرد شدن هر روزه ی جمجمه های طفل های فلسطینی را نبیند و در عین حال زیر نویس کند که «پای یک سرباز اسرائیلی در فلسطین پیچ خورد»!

اگر از پنجره ی موعود و آخرالزمان به قضیه ی فلسطین نگریسته شود ، آن وقت می شود دلیل سکوت اعرابِ مثلاً مسلمان را فهمید.می توان مفهوم این سکوت و فرارِ این کاخ نشین های سفیانی زاده را از روزهای نابودی خود بدست منجی مشاهد کرد.

آنگاه دیگر فهم خواهد شد که قضیه ی فلسطین ، قضیه ی یک منطقه ی جغرافیایی غصب شده نیست ، مسئله ی فلسطین مسئله ی یک مردم مظلوم و آواره نیست.مسئله ی جهان عرب نیست ، حتی مسئله ی جهان اسلام نیست که مسئله ای ست برای همه ی بشریت ، همه ی تاریخ.

***

قضیه را اشتباه نفهمیم!

حتی اگر مثلاً آتش بسی هم برقرار شود ، کودکی هم کشته نشود ، فریادهای مرگ بر اسرائیل باید خاموش نشود!

مشت های گره کرده و پلاکاردهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل پایین نباید بیاید!

مشت های گره کرده ی خود را باید بالا نگه داشت و باید دست دیگر انسان هایی که از روی فطرت این روزها در سراسر دنیا بالا رفته را نیز به گرمی فشرد و باید قضیه را برای آنها هم جا انداخت و آنها را هم متوجه اصل ماجرا کرد.بی شک فطرت انسانی  آنها با اصل ماجرا هم ارتباط برقرار کرده و موعودگرایی بعنوان تنها راه نجات ، فهم خواهد شد و آنگاه است که تا روز موعود مشت ها بالا خواهد ماند و زمین برای آن زمان آماده خواهد شد!

بغض و خشم ما علیه اسرائیل ، و نه فقط اسرائیل که اسرائیل سگی است نگهبان ، که نسبت به این تفکرِ ضد منجی ، به این تفکر حاکم بر دنیا ، به این نظم بی نظم جهانی ، باید بماند تا روزی که وعده ی صادق خدا محقق شود.

تا روزی که وعده ی صادق خدا را محقق کنیم!

 

وَقَضَیْنَا إِلَی بَنِی إِسْرَائِیلَ فِی الْکِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیرًا(4)

فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَیهُمَا بَعَثْنَا عَلَیْکُمْ عِبَادًا لَّنَا أُولِی بَأْسٍ شَدِیدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّیَارِ وَکَانَ وَعْدًا مَّفْعُولًا(5)

ثُمَّ رَدَدْنَا لَکُمُ الْکَرَّةَ عَلَیْهِمْ وَأَمْدَدْناکُم بِأَمْوَالٍ وَبَنِینَ وَجَعَلْنَاکُمْ أَکْثَرَ نَفِیرًا(6)

إِنْ أَحْسَنتُمْ أَحْسَنتُمْ لِأَنفُسِکُمْ وَإِنْ أَسَأْتُمْ فَلَهَا فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ الْءَاخِرَةِ لِیَئسُوا وُجُوهَکُمْ وَلِیَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ کَمَا دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَلِیُتَبِّرُوا مَا عَلَوْا تَتْبِیرًا(7)

و در کتاب آسمانی[شان] به فرزندان اسرائیل خبر دادیم که قطعا دو بار در زمین فساد خواهید کرد و قطعا به سرکشی بسیار بزرگی برخواهید خاست(4)پس آنگاه که وعده [تحقق] نخستین آن دو فرا رسد بندگانی از خود را که سخت نیرومندند بر شما می گماریم تا میان خانه ها[یتان برای قتل و غارت شما] به جستجو درآیند و این تهدید تحقق یافتنی است(5)پس [از چندی] دوباره شما را بر آنان چیره می کنیم و شما را با اموال و پسران یاری می دهیم و [تعداد] نفرات شما را بیشتر می گردانیم(6)اگر نیکی کنید به خود نیکی کرده اید و اگر بدی کنید به خود [بد نموده اید] و چون تهدید آخر فرا رسد [بیایند] تا شما را اندوهگین کنند و در معبد[تان] چنانکه بار اول داخل شدند [به زور] درآیند و بر هر چه دست یافتند یکسره [آن را] نابود کنند(7)

[آیات 4 تا 7 سوره ی اسراء]

***

آزاد خواهیم کرد فلسطین را ، خانه به خانه

و نماز خواهیم خواند در قدس ، دوشادوش مسیح و پشت سر مهدی!

ان شاالله ، بزودی...

 

انتهای پیام

کد مطلب: 18405