دلگان گلمورتی نوشت:
دلگان منطقه ایی ناشناخته از ایران
معرفی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش همه با هم به نقل از وبلاگ مرجع شهرستان دلگان، شهرستان دلگان منطقه ای که از طبیعت بکر و دست نخورده تالاب هیروک تا چشمه های آب گرم هودیان و فرهنگ با اصالت مردمان این شهرستان شما را دعوت به هم سفره بودن و با هم می کند.

 
شاید دلگان جز ناشناخته ترین های ایران باشد اگر در مسیر جلگه چاه هاشم به روستای تاریخی و گردشگری اسفند بخوااهی بروی قطعا با آبشار زیبای پورا برخورد خواهی کرد، آبشاری زیبا و دلنشینش که دل هر رهگذر و مسافری را می برد. از آنجا که بخواهی بخواهی به کویر جازموریان بروی باز هم فرصت کویر گردی را به دست آورده ای، آن هم جالب است.

 
اگر بخواهی به منطقہ هودیان در شمال این شهرستان بروی آب گرمش را می بینی که تو را یاد سونا و جکوزی خواهد انداخت و در سخره های زیبای هودیان به صخره نوردی بپرداز همچنان که باد و نسیم بهاری بر صخره ها می تازد. همچنان در هودیانیم نخل هایش نظاره گر ما هستند آنها جایی در آن بالا دارند گویی که به خدا سلام می کنند اگر از قدمتشان بپرسی خودشان به تو خواهند گفت که عمری به بلندای تاریخ هودیان دارند.

 
پایین تر که از هودیان زیبا و دل نواز بیرون بیایی به پزشک طبیعی مراجعه می کنی آبگرم کنتی که مردم بومی به آن آباد وادی می گویند، کنتی از دیر باز آشنای مردم این دیار بوده ولی تو را فرا می خواند که سری به آنجا بزنی.

 
دلگان فرصت های تفریحی زیادی دارد که تو را فرا می خواند. مسافر بهار اگر وقت کردی سری به اینجا هم بزن.

 
هنوز در دلگانیم، اگر بخواهی به ایرانشهر بروی قطعا مناظر چشم نواز حنای را خواهی دید، بعد از آن به ریگ سیستانی خواهی رسید، اگر از نامگذاری این ریگ بپرسی باید سراغ قافله سالاران عمر بروی که به تو خواهند گفت چرا به آن ریگ سیستانی می گویند.
کد مطلب: 21276
مرجع : وبلاگ دلگان گلمورتی