کتابی برای روش نظام‌مند تحلیل سیاسی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۲
Share/Save/Bookmark
 
کتابی برای روش نظام‌مند تحلیل سیاسی
به گزارش سایت "حرف تو"، طبق روال سایت حرف تو به منظور ارتقای سطح بینش مخاطبان خود هر هفته کتابی را معرفی مینماید که این هفته کتاب پر محتوای و کاربردی" روش تحلیل سیاسی" را به مخاطبان عرضه می‌نماید.
کتاب «روش تحلیل سیاسی» مجموعه بیانات حضرت آيت الله العظمی خامنه ای(مدّظلّه العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره‌ی مهارت‌ها و فنون تحلیل سیاسی توسط موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی(دفتر حفظ و نشر آثار ایشان) منتشر شد.
این کتاب تلاشی است مبتنی بر منظومه‌ی فکری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با هدف ارائه‌ی روشی منسجم و منطقی برای تحلیل مسائل و پدیده‌ها در چهارچوب تحلیلی انقلاب اسلامی.
این مجموعه در قالب یک کتاب کار و در دو گفتار و دو ضمیمه تنظیم شده است.فصل نخست به مقدمات و پیش نیازهای ضروری جهت کسب آمادگی های لازم برای تحلیل سیاسی پرداخته است و فصل دوم در دو بخش ایجابی و سلبی، گام‌ها و بایسته های یک تحلیل سیاسی خوب و متقن را مشخص ساخته است.
همچنین در پایان کتاب دو نمونه از تحلیل‌های رهبر انقلاب اسلامی از دو موضوع «‌مذاکره با آمریکا» و «نگاه تحلیلی کلان به انقلاب اسلامی» به منظور تمرین خوانندگان و تطبیق نکات روشی مذکور در متن کتاب با تحلیل‌های صورت گرفته توسط رهبر انقلاب ارائه شده است.

برای تهیه و خرید کتاب روش تحلیل سیاسیاینجا را کلیک کنید.

اینفوگرافی/ روش تحلیل سیاسی
کد مطلب: 18963