وبلاگ خیمه نشین نوشت:
یدک کش...
طنز نوشت:
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۱
Share/Save/Bookmark
 
بسیاری برای فرار از صفت «بیکار» به ادامه تحصیل روی میارن که درسته نهایتا صفت دکترا رو به یدک میکشند
به گزارش سرویس وبگردی همه با هم به نقل از وبلاگ خیمه نشین؛
فک کنم تمام این ابر و ماه و مه و خورشید و فلک دست به دست هم داده بودند تا من توی روز مهندس، فارغ التحصیل و مهندس بشم!

ینی اگه بدونم این سیستم و روال فارغ التحصیلی رو کی ابداع کرده، می دونم چه بلایی سرش بیارم!!! البته نمی دونم این سیستم در کل کشور مرسوم هست یا شاهکاری دیگر از آموزش دانشگاه USB هست!!!

بگذریم...

یادمه یکی از اساتیدی که برای کنکور کارشناسی خیلی بهم کمک کرد، بعد از قبولی می گفت شما از الان مهندس هستید؛ دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره! مهم اینه که بعدش چیکار می کنیم و چقد از این مدرک مهندسی استفاده می کنیم...

خب منم الان به جرگه صدها هزار مهندسی پیوستم که خیلی هاشون هنوز وارد بازار کار نشدند و اگرم شدند، در حوزه تخصصی‌شون فعالیت نمی کنند.

البته بنظرم بخش زیادی از این موضوع برمیگرده به عدم شناخت کافی از خود و انتخاب رشته اشتباه. اما خب بخشی از اون هم برمیگرده به شرایط امروز جامعه ما که به اندازه کافی شغل برای این جماعت مهندس ایجاد نشده یا شاید بهتره بگم بیش از حد نیاز، دانشگاهامون، مهندس بیرون دادند!

و البته بسیاری هم برای فرار از صفت «بیکار» به ادامه تحصیل روی میارن که درسته نهایتا صفت دکترا رو به یدک میکشن اما به تازگی پدیده «دکترای بیکار»(+) هم به وقوع پیوسته و این بیماری اجتماعی به قشر فراتحصیل‌کرده مون هم سرایت کرده!

بهرحال آرزو می کنم همینجور که مشکل اشتغال همه جوون ها حل میشه، خداوند مسیر روشنی رو هم به من نشون بده...
کد مطلب: 20771
مرجع : وبلاگ خیمه نشین