هشدار در مورد "هکر‌هاي بلوتوث"
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۰
Share/Save/Bookmark
 
هشدار در مورد "هکر‌هاي بلوتوث"
به گزارش همه با هم ،هکرها يا سارقان بلوتوث با سوء‌استفاده از برخي نرم‌افزارها در اماکن عمومي (مترو –اتوبوسو ...) و ارسال بلوتوث اقدام به سرقت اطلاعات شخصي کاربران تلفن‌هاي همراه مي‌کنند، حتي اگر بلوتوث گوشي شما خاموش باشد.

 با رعايت نکاتي مي‌توان از اين‌گونه تهديدات در امان ماند، Pincodسيم‌کارت گوشي خود را فعال کرده و نام گوشي مدل و بلوتوث خود را(rename myname) به نامي غير از مدل واقعي گوشي تغيير دهيد چراکه بهترين سوژه (طعمه) براي هکرها، خانم‌ها و استفاده‌کنندگان از موبايل بانک –جيرينگوNFC هستند، بنابراين با تغيير نام گوشي –بلوتوثو RAM، ديگر طعمه‌ هکرها نخواهيد بود.

کاکوان در مورد استفاده از بلوتوث نيز با بيان اينکه نام بلوتوث خود را عوض کنيد و ترجيحا با نام خانم نباشد گفت: نام و مدل گوشي خود را عوض کنيد تا محاسبات هکر در انتخاب نرم‌افزار گوشي بدست نيايد و هنگام ارسال بلوتوث از رمز غيرقابل پيش‌بيني استفاده نکنيد.

کاکوان به کاربران توصيه کرد:که تنظيمات بلوتوث گوشي خود را به no show all يا hidden تغيير دهند.

 هنگام ارسال يا دريافت بلوتوث از رمز يا پسورد استفاده کنيد و ترجيح (1111 يا 1234) نباشد، فضاي مجازي و ديجيتال هرگونه دستگاهي که امکان تبادل اطلاعات دارد مکان امني براي نگهداري اطلاعات محرمانه و شخصي نيست.

انتهای پیام/
کد مطلب: 18286