حجاب و عفاف فاطمی
بانو نوشت:
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۶
Share/Save/Bookmark
 
متاسفانه این روزها حجاب و عفاف در بین بانوان و دختران کمرنگ شده در صورتی که ما مشاهده میکنیم پیامبر اسلام در احادث بسیاری به موضوع حجاب و عفاف اشاره کرده است.
وبلاگ یک مشت دل نوشت: متاسفانه این روزها حجاب و عفاف در بین بانوان و دختران کمرنگ شده در صورتی که ما مشاهده میکنیم پیامبر اسلام در احادث بسیاری به موضوع حجاب و عفاف اشاره کرده است که میتوانم به نمونه ای از این احادیث اشاره کنم :

هر کس فاطمه علیهاالسّلام دخترم را دوست بدارد، در بهشت با من است و هر کس با او دشمنی ورزد، در آتش (دوزخ) است این سخن آخرین پیامبر الهی است که در وصف جایگاه حضرت زهرا(س) فرموده است.

این فرموده به ما این موضوع را تذکر می‌دهد که باید زهرا(س) را دوست داشت اما آیا این دوست داشتن باید تنها در حرف باقی بماند یا عمل نیز می‌طلبد؟ یقینا پیروی از سبک زندگی حضرت فاطمه(س) مهم ترین نشانه دوست داشتن ایشان است

پس بانوان و دختران و خواهران ما تنها با یک حجاب و عفاف ساده و با عمل و احترام به این فرموده ی پیامبر اکرم بهتر است دوستی خود را به حضرت فاطمه(س) اثبات کنند

عفاف یکی از امر های مهمی است که زنان به آن باید توجه ی به سزایی داشته باشند زیرا یکی از نکات مهم زندگی حضرت زهرا (س) برای سبک زندگی بانوان امروز ما به شمار می آید

مسئله عفاف امری فراتر از حجاب و پوشیدگی است؛ زن در مقابله با نامحرم باید به گونه ایی برخورد کنند که جز صورت و دو دست آن ها را نامحرم نبیند؛ عفاف ورای حجاب و پوشیدگی است که در برخی از مصادیق زندگی و سیره تربیتی حضرت زهرا (س) به آن اشاره شده است.

برای غفاف حضرت زهرا (س) میتوانم به داستان سائل که فردی نابینا بود برای کاری به منزل پیامبر رفت تا ایشان را ملاقات کند اشاره کنم که در هنگامی که سائل نابینا به منزل پیامبر وارد شد؛ حضرت زهرا (س) خود را با پرده عفت و عصمت پوشاند؛ پیامبر (ص) علت این کار حضرت زهرا را از او پرسیدند و حضرت زهرا (س) پاسخ دادند اگر او مرا نمی بیند، من که او را می بینم و او اگر چه مرا نمیبیند اما بوی مرا استشمام میکند.

به نظر من اگر در بین همه فضایل حضرت زهرا(س) عفاف ایشان را در درجه اول قرار دهیم مسولین باید این خصلت را در فیلم ها، نمایش ها، انیمیشن ها و همچنین در تربیت کودکان مخصوصا دختران، در دبستان ها، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه ها ذکر و بر حجاب و عفاف فاطمی تاکید کنند.

این ها گوشه ای سیره حضرت زهرا (س) بود که توانستم اشاره کوچکی به آن ها کنم تا شاید یاد آوری برای بانوان این جامعه باشد ولی اگر کسی نمی خواهد این سیره ها را بپذیرد نباید خلاف آن ها را به خود تلقین کند به امید روزی که حضور پررنگ این سیره حضرت زهرا (س) را در زندگی بانوان مشاهده کنیم
کد مطلب: 20364
مرجع : یک مشت دل