میرمرادزهی: تعطیلات مجلس راصرف خدمت به مردم حوزه انتخابیه ام کردم/ جدگال در سفر خانوادگی خارج از کشور به سر می برد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۳
Share/Save/Bookmark
 
میرمرادزهی: تعطیلات مجلس راصرف خدمت به مردم حوزه انتخابیه ام کردم/ جدگال در سفر خانوادگی خارج از کشور به سر می برد
به گزارش همه با هم :مجلس شورای اسلامی از روز چهارشنبه پنجم شهریور ماه به مدت سه هفته تا 29 شهریور تعطیل شد.
یک هفته از این تعطیلات برای سرکشی به حوزه های انتخابیه بود و 2 هفته هم تعطیلات تابستانی مجلس‬ در این خصوص خبرنگار عصر هامون ضمن تماس با برخی از نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی جهت بررسی عملکرد آن ها در 25 روز تعطیلی جهت سرکشی به حوزه های انتخابیه خواستار نتیجه این امر شد.
جدگال در سفر خانوادگی خارج از کشور به سر می برد
طی تماسی که خبرنگار عصر هامون با یعقوب جدگال نماینده مردم چابهار داشت رییس دفتر وی عنوان کرده بود وی به همراه خانواده به خارج از کشور سفر کرده است.

مرکز ناباروری در استان راه اندازی می شود
حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در این مدت بازدیدی از مرکز ناباروری شهرستان قم که زیر نظر جهاد دانشگاهی می باشد داشتم و طی پیگیری هایی که صورت گرفته قرار شده است در صورت امکان یک مرکز ناباروری در استان راه اندازی شود تا شهروندان سیستان و بلوچستان دیگر برای این امر به شهرستان های مختلف مراجعه ننمایند.

انتقال خط لوله گاز از ایرانشهر به زاهدان
ناصر کاشانی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان با اشاره به یک هفته تعطیلی مجلس برای سرکشی به حوزه انتخابیه و 2 هفته تعطیلات مجلس، به خبرنگار ما گفت: بهترین شیوه استفاده از این تعطیلات دیدار های مردمی و حل مشکلات مردم استان در مرکز کشور است .
وی ادامه داد: در این یک هفته طی دیدار هایی با وزارت نیرو و برخی وزرا قرار شده است خط انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان در یک ماه آینده کلنگ زنی شود.
کاشانی افزود: پیگیر انتقال آب از کارواندر به شهرستان خاش نیز هستیم.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی معتقدند تعطیلات مجلس زیاد است چون هر سه هفته کاری یک هفته مجلس تعطیل می شود و نمایندگان می روند حوزه انتخابیه و در ایام تابستان هم یک ماه تعطیل است، بیان کرد: تعطیلی مجلس ایران نسبت به بسیاری از کشور های پیشرفته مثل ژاپن که سه ماه تعطیل هستند و چین که تنها چند جلسه در سال برگزار می شود، کم است.

پیگیری مشکلات مردم را به گذراندن تعطیلات مجلس ترجیح می دهم
سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که مجلس تعطیل است کار نمایندگان مضاعف است، بنابراین تعطیلی به آن معنا برای ما وجود ندارد بلکه فرصتی برای پیگیری بیشتر مشکلات مردم و حل و رفع آنهاست.
وی با اشاره به اینکه سه هفته تعطیلی مختص نمایندگان مجلس و پرداختن به امورات شخصی است، افزود: در این سه هفته ضمن حضور در حوزه انتخابیه با برگزاری جلسات مردمی پیگیر مطالبات و مشکلات مردم بودم .
حسینی ادامه داد: پس از برگزاری جلسات جهت پیگیری مطالبات و خواسته های مردم دیداری با وزیر راه و شهرسازی، قرارگاه خاتم الانبیاء و بنیاد مستضعفان انجام شد.
نماینده مردم سیستان با بیان اینکه عملا تعطیلی نداشتم، اظهار داشت: حتی به اندازه یک نصف روز هم وقت برای انجام کارشخصی و تفریح نداشتم.
وی با اشاره به اینکه این سه هفته مختص پرداختن به امورات شخصی است، افزود: آنقدر مشکلات منطقه زیاد است که خدمت به مردم و پیگیری مشکلات منطقه را به خواسته های خودمان ترجیح داده و زمانی را که باید در خدمت خانواده باشیم را تقدیم به مردم بزرگوار سیستان و پیگیری مشکلات منطقه می کنیم چرا که خود را موظف به نهایت تلاش برای مردم می دانیم.

مشکلات مالی پروژه ماهیان سردآبی رفع شد
حمیدرضا پشنگ ریگی نماينده مردم شهرستان خاش گفت: مهمترين اقدام انجام شده ايام تعطيلات مجلس پيگيري پروژه آبرساني به شهرستان خاش بود.
وی اظهار داشت: در زمان تعطیلی چند هفته ای مجلس دیدارهای مردمی و پیگیری اقدامات حوزه انتخابیه در شهرستان خاش انجام شد.
پشنگ ریگی افزود: در این ایام مشکلات مالی پروژه ماهیان سردآبی که چندین سال به تعطیلی کشانده شده است با همکاری مجتمع کشت و صنعت گوهرکوه انجام شد.
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین بازدید از طرح ها و پروژه های هفته دولت، طرح های کشاورزی، بیمارستان امام خمینی(ره) و پیشرفت طرح تحول نظام سلامت در سطح شهرستان خاش و میرجاوه از دیگر اقدامات در این مدت بوده است.
وی مهمترین اقدام انجام شده در این ایام را پیگیری پروژه آبرسانی به شهرستان خاش عنوان کرد و افزود: یکی از خواسته های به حق مردم شهرستان خاش آب شرب است که سالیان طولانی است که در حال پیگیری است که خوشبختانه با همکاری های وزیر نیرو و استاندار استان و فرماندار این شهرستان این آرزوی دیرینه مردم شهرستان خاش بر آورده شد.
نماینده مردم شهرستان خاش با اشاره به اینکه این ایام مختص استراحت است، اذعان داشت: پس از اتمام پیگیری ها و اقدامات در حوزه انتخابیه خود قول دادم چند روز آخر تعطیلات رو اگر و اگر بشه با خانوادم باشم.
وی در پایان اظهار داشت: امیدوارم شهروندان این را قبول کنند که ما حق داریم که چند روز ( حتی خیلی کوتاه) را در کنار خانواده باشیم، خانواده ای که نیاز دارند چند روز از سال را دور هم باشند و من نیز باید وظایف پدری ام را به جا بیاورم.

تعطیلات مجلس راصرف خدمت به مردم حوزه انتخابیه ام کردم/ رسیدگی به مشکلات مردم بزرگترین تفریح من است
هدایت الله میرمرادزهی نماینده مردم سراوان،سیب وسوران ومهرستان درمجلس شورای اسلامی گفت: تعطیلات مجلس راصرف خدمت به مردم حوزه انتخابیه ام کردم.
وی بااشاره به اینکه هم اکنون نیز درحوزه انتخابیه مشغول رسیدگی به مشکلات منطقه هستم، افزود:رسالت و تعهدی که نسبت به مردم دارم من راملزم کرده تا این تعطیلات را در کنار مردم به مشکلات آنها رسیدگی کنم تا زمانی که مشکلات وجود دارد برایم دور بودن ازمردم و به تعطیلات رفتن دشوار است.
وی تاکیدکرد: در کنار مردم بودن فرصت مناسبی است که باید آن را غنیمت شمرد و از این فرصت ناب برای رسیدگی به مشکلات آنها استفاده کردم تا بتوانم این مشکلات را در مجلس مطرح کرده و پیگیر رفع آنها شوم.
میرمرادزهی خاطرنشان کرد: رسیدگی به پروژه های نیمه تمام منطقه، حل بحران آب منطقه از طریق احداث سد ماشکید سفلی، ساماندهی بازارچه های مرزی، پیگیری شورای آموزش وپرورش برای تامین امکانات، کتاب و معلم مورد نیاز منطقه، پیگیری محصول خرما که محصول عمده سراوان است و متاسفانه خرمای سال جاری وسال گذشته روی دست کشاورزان مانده است، پیگیری استعدادهای منطقه ازقبیل اکتشافاتی که قرار راست درمنطقه صورت گیرد مانند سنگ گرانیت وسنگ آهن، پیگیری صنایع فرآوری خرمای سراوان، استقلال مجتمع آموزش عالی سراوان و تبدیل آن به دانشگاه، برگزاری جلسه با نخبگان، دانشگاهیان و معتمدین برای آشنایی با نظرات آنها و استفاد از این نقطه نظرات برای اجرای بهتر امور، پیگیری خسارات سیل و زلزله و چگونگی استفاده از اعتبارات آنها، از جمله اقداماتی بودکه در این تعطیلات یک ماهه انجام شد و طرح هایی در این موارد به دولت ارائه خواهد شد تا مشکلات مردم رفع شود.
وی با اشاره به اینکه برخی معتقدند تعطیلات مجلس زیاد است چون هر سه هفته کاری یک هفته مجلس تعطیل می شود و نمایندگان می روند حوزه انتخابیه و در ایام تابستان هم یک ماه تعطیل است، تصریح کرد: اینها تعطیلات نیست، زیرا در این ایام برای سرکشی به حوزه انتخابیه می رویم و سرمان از مجلس هم شلوغ تراست  اما از آنجایی که این تعطیلات را در کنار مردم حوزه انتخابیه می گذرانم رسیدگی به مشکلات مردم باعث خوشحالی مضاعف بنده می شود و بزرگترین تفریح من است.

به گزارش عصر هامون، مجلس هر سال در ایام تابستان به مدت یک ماه تعطیل است که این تعطیلات در ۲ مرحله ۱۵ روزه صورت می گیرد.
در همین راستا و در مرحله اول تعطیلات تابستانی، مجلس از روز چهارشنبه اول مرداد تا روز یکشنبه ۱۹ مرداد تعطیل بود و نمایندگان به تعطیلات رفتند.
مرحله دوم تعطیلات تابستانی مجلس به همراه یک هفته تعطیلی برای سرکشی حوزه های انتخابیه، از روز چهارشنبه پنجم شهریورآغاز و تا روز شنبه 29 شهریور ادامه خواهد داشت‬.

این خبر در حال بروز رسانی می باشد...
منبع:عصرهامون
کد مطلب: 18760