وبلاگ لادیز نوشت:
گسترش سایه سنگین فضای مجازی بر زندگی مردم
فضای مجازی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۹
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش همه با هم به نقل از وبلاگ لادیز، استکبارجهانی با دراختیار داشتن مجلات، روزنامه ها و شبکه های ماهواره تلاش دارد بر قلب و ذهن مردم جهان سلطه یابد، اما این ها همه آن هجوم همه جانبه نبود، جنگ تحمیلی، کودتا، ترور و تحریم اقتصادی ابزارهای دیگری بود که می توانست او را در این زمینه بیش از پیش یاری رساند، تا اینکه اختراع اینترنت، سرعت عمل و ابتکار استکبار را در این تهاجم شدت داد.

رایانه ها بدون کوچکترین مزاحمت و با شعار پیشرفت وارد خانه ها شدند، کم کم مردم با تبلیغات فراوانی که در همه جا مشاهده می شد، مجاب شدند که اینترنت را نیز وارد خانه هایشان کنن.

دیری نپایید که تلفن همراه به عنوان سواره نظام بعدی دشمن وارد خانه ها شد، بدون اینکه کسی نگران شبیخون فرهنگی دشمن باشد، شرکت ها یکی پس از دیگری اقدام به تولید گوشی های هوشمند کردند و این پروژه با طراحی سیستم عامل اندروید به تکامل خود نزدیک شد.

سیستم عامل اندروید و" آی او اس" آن قدر برای شیطان بزرگ با اهمیت بود که باراک اوباما از آن به عنوان جنگ افزار نبرد نرم علیه ایران نام برده است، این دو هم اکنون محبوب ترین سیتم های عامل تلفن همراه در ایران و جهان می باشند.

پس از پروژه موفقیت آمیز تلفن همراه هوشمند و ورود آن به خانه ها، نوبت به تبلت رسید تا بر جذابیت فن آوری های نوین ارتباطی بیفزاید، البته در این میان، نسل سوم و چهارم اینترنت نیز کامل کننده معمای ضد فرهنگی بود، در واقع اینترنت پرسرعت نسل سوم و تلفن هوشمند را در هم آمیختند تا بتوانند سنگرهای معنوی را یکی پس از دیگری فتح کنند.

هم اکنون هجوم همه جانبه ای از سوی زرسالاران اقتدارطلب علیه بشریت و به ویژه مسلمانان شکل گرفته است، فناوری ابزارهای ارتباطی به ویژه تلفن های همراه، در حال تحول بزرگی است و از حالت یک سویه بودن به سوی تعاملی بودن، حرکت می کنند.

در گذشته غالب ابزارهای ارتباطی، فقط به منظور انتقال پیام به مخاطبان استفاده می شدند، اما بسیاری از اینگونه ابزارها به گونه ای طراحی شده اند که تعامل دوسویه را برای کاربر فراهم می کنند.

تلوزیون های تعاملی، بازی های تعاملی، تلفن های هوشمند، گجت های پوشیدنی مانند ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند و عینک هوشمند از جمله ابزارهایی هستند که کاملا با کاربران ارتباطی دو سویه و چند سویه دارند.

اهمیت تلفن هوشمند در این میان از آنجایی است که این ایزار نه تنها با انسان، بلکه با سایر ابزارهای هوشمند نیز تعامل دارد، تمام ابزارهای هوشمند می توانند با تلفن همراه در ارتباط باشند.

در عصر حاضر سایه سنگین فضای مجازی بر تمام شئون زندگی افراد گسترانده شده ، به طوری که خلوت انسان ها را تحت نظارت خود در آورده و تلفن همراه به وسیله ای برای رصد اطلاعات فرد تبدیل شده است.
کد مطلب: 21072