موج وبلاگی قتل فجیع ۴ شیعه در شب میلاد امام زمان (عج)
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۸
Share/Save/Bookmark
 
سایت همه با هم نوشت :
قتل فجیع «شیخ حسن شحاته» در شب میلاد امام زمان (عج) به دست تکفیری‌های مصر، بار دیگر چهره کریه سلفی‌های تکفیری و دشمنی آشکار آنها نسبت به شیعیان این کشور را به جهانیان نشان داد.
ما  وبلاگ نویسان مسلمان، با راه اندازی موج  وبلاگی “  قتل فجیع ۴ شیعه و مواضع دو پهلوی الازهر ” این اقدام شنیع را محکوم می‌نمائیم.
شیخ حسن شحاته فارغ التحصیل الازهر به همراه سه تن دیگر از پیروان اهل بیت (ع) از جمله برادر این عالم بزرگ، در حالی به شهادت رسیدند که در خانه مشغول جشن میلاد حضرت مهدی (عج) بودند و این جشن نه تنها هیچ مزاحمتی برای کسی نداشت بلکه در محیطی کاملا بسته و در منزلی شخصی در حال برگزاری بود.
 تنها گناه شیخ شحاته این بود که در سال 1375 به مذهب تشیع گرویده بود و تا روزهای واپسین حیاتش دست از راه خود و دفاع از اهل بیت (ع) نکشیده بود.
حمله وحشیانه عوامل تکفیری با اسلحه سرد به خانه شیخ حسن شحاته به جرم واهی حسینیه بودن آن خانه، ضرب و شتم حاضرین در منزل، آتش زدن منزل و کشاندن قربانیان روی زمین و مثله کردن اجساد آنان در ملأ عام و در حضور ماموران پلیس با سر دادن فریاد های "شیعیان را بکشید" و "شیعیان کافرند" نشان از هرج و مرج بی سابقه در مصر پس از انقلاب و سرنگونی مبارک دارد.
آنچه بر سر شیعیان مصر در شب میلاد امام زمان (عج) رخ داد اولین و آخرین جنایت سلفی ها در حق شیعیان این کشور نخواهد بود.مرسی باید خود را از چارچوب بسته تفکر اخوانی خود رها کند، او باید بداند که نمی تواند کشوری به بزرگی مصر با نگاهی مذهبی و یکجانبه اداره کند چراکه چنین نگاهی پدیدآورنده اندیشه هایی افراطی تر مانند سلفی ها و تکفیری ها و القاعده ای ها خواهد شد.
مصر باید چنان باشد که قبطی ها، شیعیان، اسماعیلی ها و پیروان سایر مذاهب دینی دیگر در آن احساس امنیت کنند نه اینکه سرزمینی حاصلخیز برای پراکندن بوی متعفن تفرقه، ترور و انتقام باشد.
آیا مرسی بعنوان رئیس جمهور مصر و شیخ احمد الطیب مفتی الازهر می توانند از حوادث سیاسی و درگیری های مذهبی درس عبرت بگیرند و برای جبران آنچه بر این ملت و این کشور رفته دست به اقدام لازم و بموقع بزنند؟
تنی چند از روحانیون و علمای برجسته اهل سنت سیستان و بلوچستان در پی کشتار شیعیان در مصر و به ویژه شهادت دکتر شیخ محمدحسن شحاته به دست گروهی گمراه و جاهل به فجیع‌ترین و وحشی‌ترین وضع ممکن را به شدت محکوم کردند.
کد مطلب: 3070