همه با هم منتشر کرد:
مبارزه با استکبار ادامه دارد/ چرایی دشمنی آمریکا با ایران
سیاسی نوشت:
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۹
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش سرویس سیاسی همه با هم، از ابتدای انقلاب اسلامی و به خصوص پس از تسخیر سفارت آمریکا توسط دانشجویان خط امام، روابط ایران و آمریکا رو به تیرگی نهاد. اکنون نزدیک به 37سال است که روابط سیاسی میان دو کشور قطع شده است. در طول این سال ها روابط دو کشور دستخوش فراز و نشیب های بسیار شده است.
آمریکا در تمام سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی رفتاری خصمانه با ملت ایران داشته و از هیچ گونه دشمنی چشم پوشی نکرده است.
یکی از علل دشمنی آمریکا با کشور همیشه پیروز و سربلند ایران اسلامی پایبندی آن به اسلام و ارزشهای اسلامی است، از طرفی خود آگاهی و بیداری مسلمان ها که به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفته است نیز یکی دیگر از دلایل دشمنی این دولت گرگ صفت با جمهوری اسلامی ایران است.
تحریم های آمریکا علیه ایران، یکی از مهم ترین ابزارهای آمریکا علیه ایران در جهت بازگرداندن جمهوری اسلامی ایران به رفتار مورد علاقه این کشور بوده است. از نوزدهم فروردین 1359 که کارتر قطع روابط با ایران را اعلام کرد و به دنبال آن بلوکه کردن اموال و موجودی ایران در آمریکا تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران شروع شد.
اینکه ملت ایران هیچگاه از استقلال خود چشم پوشی نمی کند باعث شد آمریکا عصبانیت شدیدی از خود بروز دهد و خشم خود را نسبت به این ملت با تحریم ها و فشارهای اقتصادی بروز دهد تا بتواند خود را از این طریق توجیه کند اما بالاخره پس از گذشت سالیان متوالی و طولانی به این نتیجه رسید که هیچ رقم نمی تواند در مقابل ملت ایران مقاومت و ایستادگی کند زیرا این ملت فرمانروایی همچون سید علی دارد که تمام دنیا به رهبری و مدیریتش افتخار می کنند .
این دولت ظالم و دیو صفت با هر کشوری که در میدان علم و توسعه، پیشرفتی داشته باشد مخالفت می کند و از هر شیوه ضد انسانی استفاده می کند و به حق و حقوق هیچ ملتی احترام نمی گذارد تا به مقاصد شوم خود دست یابد.
قسمتی از سخنان گوهر بار مقام معظم رهبری:
دشمنی آمریکا و استکبار جهانی با ایران اسلامی به خاطر حرکت قدرتمندانه مردمی است چون ایمان مردم، علاقه مردم به استقلال و اطمینان به نفس مردم به ضرر آنهاست آنها می خواهند کشور ما را همیشه وابسته نگه دارند، آنها می خواهند از لحاظ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشورهای این منطقه را وابسته به خودشان نگه دارند . وقتی کشوری مستقل است و اطمینان به نفس دارد و با اعتماد به خود در راهی که او را به سمت اهداف والا می رساند حرکت می کند طبعاَ اینها ناراضی می شوند . نارضایتی دشمنان جهانی ما به این خاطر است . آنها وقتی راضی می شوند که ملت ایران اختیار دین و فرهنگ و اقتصاد خود را یکسره به آنها بسپارد . ملت ایران امروز بیدار شده است و زیر بار چنین زور گویی ها و قلدری هایی نمی رود .
کد مطلب: 20856